Stánky se připravují

Spárovka Bambus karamel Horizontal

Spárovka Bambus karamel Horizontal 27x620x2440mm

  • Oblast původu: rovníkovo-východní Asie
  • Barva: světlá či karamelová, vertikální či horizontální vzor lepení.
  • Použití: dekorační prvky, nábytek, dveře, podlahy, lišty.
Kód: SABKH2440
4 159,70 Kč / ks 3 437,77 Kč bez DPH
Kategorie: Bambus
Velikost: 27x620x2440 mm
Skladem (7 ks) | SABKH2440
4 159,70 Kč / ks
3 437,77 Kč bez DPH

Spárovka  Bambus Karamel
Bambus Karamel rozměr:
27x620x2440 mm

Bambusová spárovka je světlá, s ničím nezaměnitelná s lehce rozpoznatelnými rysy, které podtrhují původ této neobyčejné rostliny. Bambus je velmi tvrdý materiál s vynikajícími vlastnostmi pro podlahový sektor. Bambusová podlaha je vlastnostmi srovnatelná s dubovou. V mnoha ohledech ho však předčí. Bambus má celou škálu druhů, které mají každý své drobné rozdíly.

Vzhled:
Přírodní bambus je světle žluté barvy, zatímco zkarbonizovaný druh bambusu je více nahnědlo-žluté barvy.

Vlastnosti:
Bambusy patří k obnovitelným zdrojů a to hlavně díky své krátké době růstu. Jedná se pouze o čtyři roky od výsadby až po sklizeň bambusu a tím vlastně i výrobu podlahy z bambusu. Výhodou navíc je, že bambus je vysoce odolný vůči absorpci vlhkosti. Tudíž, pokud máte problém s vlhkostí bambusové dřevo se jeví jako skvělý materiál, pro výrobu podlahy, který zůstáva tvarově pořád stejný.


Janka tvrdosti:
Čísla na stupnici tvrdosti se mohou poněkud lišit v důsledku procesů používaných k výrobě některých karmelizovaných nebo karbonizovaných bambusových podlah. Dalším faktorem je zvláštní druh bambusu, který se na podlahy používá. Jako příklad můžeme uvést toto. Pokud má bambus přírodní povrchovou úpravu, hodnotí se janka ratingem 1380. Pokud je zkarbonizovaný, tak aby bylo dosaženo tmavší barvy, pak tvrdost bambusu klesne na 1180.


Zpracovatelnost:
Bambusové rostliny jsou sklízeny tak, že úzké proužky ze zploštělých rostlin jsou laminovány dohromady a tím vznikají prkna. Protože je to velmi celistvý a neproniknutelný produkt, nelze jej dost dobře mořit. To je důvod proč se vyrábí karbonizovaná verze bambusu. Tento proces zahrnuje stlačování parou ve snaze dosáhnout barevně rozmanitějších druhů podlah.


Hlavní použití:
Bambus lze použít jako klasickou podlahu, je i součastí interiérů buď jako nábytek nebo jako různé doplňky, vyrábějí se z něj třeba hůlky, pokrývky hlavy , různé stojany, může být i součástí základních konstrukcí.

Zpět do obchodu