Stánky se připravují

WPC terasy

Kompozitní Terasy iDeck

Kompozitní terasy iDeck je nový produkt vyrobený ze dřeva a bambusového vlákna, vysoko-hustotního polyetylénu (HDPE) a dalších přísad a pojiva. Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny (60%) má výrobek nejen vysokou odolnost vůči měnícím se povětrnostním podmínkám, ale také se snadno zpracovává. Kompozitní desky IDECK mají vysokou odolnost proti vlhku, hmyzu, plísním, korozi, hnilobě a popraskání - takže výrobek může být bezpečně používán venku. Kompozitní desky nevyžadují povrchovou úpravu. Jejich instalace je snadná a jsou nenáročné na údržbu.

WPC terasy neboli terasy z dřevoplastu (WPC – Wood plastic composite) jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a ekologického kompozitního materiálu s vysokou odolností a stabilitou.

 

Jedná se o kombinaci dřeva (60%) a polyetylenu o vysoké hustotě (30%), která je doplněna o ekologická aditiva (10%).

 

Jaké mají wpc terasy výhody?

Dřevoplastové terasy v posledních letech silně konkurují dřevěným terasám. Proč tomu tak je?

 

Minimální nároky na údržbu wpc terasy

Ve srovnání s dřevěnou terasou má wpc terasa minimální nároky na údržbu, a proto se také často (i když trochu nepřesně) označuje jako bezúdržbová terasa. Čištění od prachu a běžných nečistot se pochopitelně nevyhnete u žádné terasy či balkonu. Na rozdíl od dřevěných teras ale wpc terasy neztrácejí svou původní barvu, nešednou, a proto odpadá nutnost pravidelného natírání či impregnace.

 

Odolnost a dlouhá životnost wpc teras

Wpc prkna na terasu jsou odolná proti povětrnostním vlivům, plísním, dřevokaznému hmyzu i hnilobě a to jim zaručuje dlouhou životnost.

 

Bezpečný povrch wpc prken

Wpc terasy jsou bez třísek, mají protiskluzový povrch s jemným drážkováním a jsou tak zcela bezpečné i za mokra a pro chůzi na boso. Bez obav si na ní mohou hrát děti.

 

WPC desky na terasy mají široké možnosti využití:

 - pro venkovní terasy

 - v okolí venkovních bazénů či jezírek

 - na zahradní a parkové chodníčky

 - zimní zahrady

 - předzahrádky u restaurací

 - na balkony

 - schody

 - ploty (lze koupit i speciální wpc plotovky)

 - další stavby, kde se jinak běžně využívá dřevěných prken.

 

Jak probíhá montáž wpc terasy?

Montáž dřevoplastové terasy je poměrně snadná. Dřevoplastová terasová prkna se instalují na podkladní rošt pomocí spojek (klipů) skrytých v mezeře mezi prkny. Povrch wpc prken tedy není narušen vruty.

 Pokud máte v podkladu pro wpc terasu větší výškové rozdíly, jde o vyvýšenou terasu nebo terasu v kopci, doporučujeme pro snazší a přesnější montáž wpc terasy využít rektifikační terče Buzon, do kterých se uchytí podkladní hranoly a které jsou výškově i sklonově nastavitelné a pomohou Vám tyto problémy snadno vyřešit.

 Dodáváme také veškeré potřebné příslušenství, jako jsou wpc hranoly, wpc lišty, klipy (spojky), vruty apod.

Zpět do obchodu